Sekret sukcesu

Men whispering secret to his friendChcesz być zdrowsza niż obecnie, bardziej szczęśliwa, osiągnąć sukces zawodowy? Zdrowie, pieniądze, udane związki – wszystko to jest w zasięgu Twojej ręki, a osiągnięcie tego zależy przede wszystkim od Ciebie.

To jest przesłanie książki „The Secret”, czyli „Sekret” amerykańskiej autorki Rhondy Byrne. Przypominam ją, ponieważ wywarła ona na mnie wielki wpływ. Książka ukazała się parę lat temu i była wydawana w wielu krajach w milionowych nakładach.

Według autorki książki oraz cytowanych przez nią osób, za pomocą obrazów w naszym umyśle sami przyciągamy wszystko, co zdarza się w naszym życiu. To, na czym się koncentrujemy, staje się rzeczywistością. Dlatego, jeżeli chcesz zmienić okoliczności, w jakich żyjesz, najpierw musisz zmienić sposób myślenia. Ważne jest także, aby myśleć o celu, jak o czymś już spełnionym. Ważne jest także, aby umieć cieszyć się z tego, co się już posiada, odczuwać wdzięczność do Boga, Wszechświata, Kosmosu – co Ci jest najbliższe. Każdy i każda z nas ma przecież coś, co sprawia zadowolenie, z czego, w każdym dniu, może się cieszyć.
Książka zawiera wypowiedzi ludzi, którzy osiągnęli w życiu sukcesy: filozofów, psychologów, pisarzy, trenerów rozwoju osobistego, lekarzy, doradców finansowych. Są to osoby żyjące obecnie, ale także cytaty z książek lub wystąpień XIX oraz XX-wiecznych znanych osobistości, u których autorka „Sekretu” znalazła potwierdzenie swoich tez. Wśród cytowanych żyjących osób pojawia się doktor fizyki kwantowej dr John Hagelin, który twierdzi, że: „Nasze ciało jest w rzeczywistości produktem naszych myśli. (…) Pogodniejsze myśli prowadzą do pogodniejszej biochemii. Do szczęśliwszego, zdrowszego ciała. Udowodniono, że negatywne myśli i stres poważnie degradują ciało i funkcjonowanie mózgu, ponieważ to nasze myśli i uczucia bezustannie przebudowują, organizują i odtwarzają ciało”.
Dlatego radzę Ci – warto zacząć myśleć pozytywnie zamiast zamartwiać się codziennymi kłopotami.

 

Dodaj komentarz