O mnie

Ada_NiebieskieJestem dietoterapeutką i dyplomowanym mistrzem  naturopatii, zajmuję się propagowaniem zdrowego odżywiania  i aktywnego stylu życia.

Jestem też doktorem  ekonomii, kończyłam także studia podyplomowe oraz kursy specjalistyczne w innych dziedzinach. Po prostu – lubię się uczyć. Przez wiele lat byłam dziennikarką, długo pracowałam też w zarządzaniu,  m.in. jako wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej, czy  szef projektu finansowanego  ze środków unijnych, poświęconego  promowaniu w 7 krajach turystyki medycznej do Polski.

Od wielu lat fascynowało mnie jednak  to, co można zrobić, by organizm starzał się wolniej i zachował sprawność do późnej starości. Jak się odżywiać, aby dłużej  być zdrowym?  Swoje doświadczenia przekazałam w książce „Zatrzymaj młodość”, która ukazała się w 2011 roku. Od tamtego czasu wciąż pogłębiam swoją wiedzę,czytając różne książki, czy  np. robiąc studia podyplomowe  z Dietoterapii, ukończone w 2017 roku.

Do zdobywania wiedzy   w tej dziedzinie skłoniły mnie też trwające wiele lat moje  kłopoty zdrowotne, o których piszę więcej w zakładce bloga: „ Z życia wzięte – Forum” oraz  własne doświadczenia, jak może pomóc odpowiednia dieta.

Z czasem  swoje hobby przekształciłam w zawód.  Prowadzę  wykłady, organizuję  warsztaty poświęcone zagadnieniom  odżywiania dla zdrowia. Były to, między innymi,  cykle wykładów na  kursach zawodowych   naturoterapeutów  ( 2016, 2018, 2019), wykłady o  zdrowym odżywaniu dla słuchaczy Uniwersytetu  III Wieku na Mokotowie (2016),   wykłady podczas Festiwalu Zup Świata (2017) oraz  w instytucie medycyny estetycznej DS Instytut (2017); wykłady i  warsztaty kulinarne  dla dzieci i młodzieży podczas Targów Klubów Sportowych na Ursynowie (wrzesień 2018). Wcześniej prowadziłam także szkolenia i wykłady o tym, jak walczyć z negatywnymi  skutkami nadmiernego stresu.

Byłam zapraszana: do  audycji TVP2 „Pytanie na śniadanie” oraz  na różne dyżury do portali  zajmujących się zagadnieniami zdrowego odżywiania.